Atrakcje

Kto ceni piękno przyrody i przestrzeni, może znaleźć to, pływając po Zalewie Szczecińskim i akwenach połączonych. Warto wybrać płytsze miejsca tego akwenu i rozkoszować się malowniczym krajobrazem i ciszą na jednym z naszych jachtów motorowych. Do odkrycia z Wynajem łodzi Tamer są:

1. Ueckermünde (już po niemieckiej stronie) – miasteczko przypominające mazurskie Mikołajki, z mnóstwem miejsc do cumowania, plażą i małymi knajpkami.

2. Zalew Mały, stanowiący niemiecką część Zalewu Szczecińskiego i będący odrębną atrakcją, posiada wiele nowoczesnych marin z doskonałym zapleczem, a ceny nie odbiegają od polskich. Szczególnie polecamy rybną tawernę w miejscowości Loddin. Wspaniałe dania rybne zachwycą nawet największych smakoszy i wielbicieli dużych porcji.

3. Jezioro Nowowarpieńskie przy południowej części Zalewu Szczecińskiego, leżące w Puszczy Wkrzańskiej, i rybackie miasteczko po niemieckiej stronie – Rieth.

4. Warto też odwiedzić 44 wyspy leżące w Delcie Świny. Może będziecie mieli okazję zaobserwować gatunki ptaków zaliczane do wymierających, np orła bielika.

5. Kolejną atrakcją może być rejs odbyty rzeką Dziwną poprzez Wolin, Zalew Kamieński i Kamień Pomorski aż do Dziwnowa z jego przepięknymi plażami.

6. Nasze jachty motorowe pozwalają również pływać po Bałtyku w trzymilowej strefie przybrzeżnej. Polecamy rejs od Międzyzdrojów poprzez Świnoujście do Ahlbecku i Heringsdorfu, pięknych kąpielisk morskich po stronie niemieckiej.

7. Na południu Zalewu Szczecińskiego ciekawym akwenem jest jezioro Dąbie, z którego możemy dopłynąć do Szczecina, a dalej systemem kanałów do Berlina.

Więcej informacji o marinach dowiesz się na stronie www.zalewszczecinski.net, www.marinas.pl i książce Zdzisława Kilarskiego Szlak wodny Berlin, Szczecin, Bałtyk. * autorem zdjęć jest Pan Mariusz Janik https://www.facebook.com/mariusz.janik.39